Kreatinin

Kas hareketleri sonucu atılan keratinin maddesi insan vücudunda 10.0 mg/dL ve üzeri olduğunda diyaliz gerektirir.

Kreatinin maddesinin vücudumuzdaki değerlerinin ölçümü ve böbrek fonksiyonlarının durum tespiti için kullanılan kraetinin testinin yapılışı ve tahlilleri hakkında bilinmesi gerekenler yazımızda.

Kreatinin klirensi testi yapılışı, hesaplamaları, yapılış aşamaları, yaşa ve diğer endekslere göre normal değer aralıkları hakkında bilinmesi gereken detaylar yazımızda.

Kreatininin olması gereken normal değerleri ve yaşa endeksli olarak değişkenlik gösteren değer referans aralıkları hakkında bilinmesi gerekenler yazımızda.

Kreatin kinaz Ck testi kan içinde bulunan kreatin kinaz ya da diğer ismiyle kreatin fosfokinaz enzim seviyesini ölçmek adına yapılır. Bu sayede belli başlı hastalıkların tanısı koyulur.

Kas metabolizmasının önemli bir ürünü olan kreatinin önemi, normal değerleri, değerlerindeki düşüş ve artışların insan üzerindeki etkileri hakında bilinmesi gerekenler yazımızda

Kreastin kas kütlesinin son ürünüdür. Kreatin ismi verilen atıklarda idrar yolu ile atılmaktadır ve böbreklerin işleyişleri ile alakalı detaylı bilgi verir. Bu sayede sorunların nedenmeydana geldiği açıklanırç

Keratin yükselmesi böbreklerde sorun olduğu anlamına gelir. Zaten ilk olarak da böbrekler ile alakalı testler yapılır. Böbreklerde sorun yoksa diğer hastalıklar ve altında yatan sorunlar araştırılmalıdır.